Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Юридическое лицо, находящееся на общей системе налогообложения, предоставляет собственные услуги по переводу технических, медицинских документов, текстов и т. п. с иностранных языков на украинской. Можно ли считать рабочее место кассира кассой предприятия, если специально оборудованной кассы на предприятии (сейфа, отдельного помещения и т. п.) нет?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 29.10.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Юридична особа, що перебуває на загальній системі оподаткування, надає власні послуги з перекладу технічних, медичних документів, текстів тощо з іноземних мов українською. Чи можна вважати робоче місце касира касою підприємства, якщо спеціально обладнаної каси на підприємстві (сейфа, окремого приміщення тощо) немає?

 

Загальною нормою ст. 1 Закону № 265/95-ВР встановлено обов'язок щодо застосування РРО всіма суб'єктами господарювання, які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Проте у разі надання таким суб'єктом послуг РРО та розрахункові книжки можуть не застосовуватися за умови проведення розрахунків у касі господарюючого суб'єкта з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку, що передбачено п. 1 ст. 9 Закону № 265/95-ВР.

Окремою нормою Положення № 637 визначено, що каса – це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівки, інших цінностей, касових документів.

Водночас постановою № 32 встановлено граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно до пп. 2.3 п. 2 вищенаведеного Положення.

Опрос