Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Право на налоговый кредит по НДС: семь ключевых вопросов

АФ "Аудит-системгруп"
Статьи от 28.10.2010
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Аудит-системгруп»
Е-mail: Audit_ASG@mail.ru
Тел.: (062) 337-36-19

Право на податковий кредит з ПДВ: сім ключових питань

 

Право на нарахування податкового кредиту – це право платника податку, яке на практиці доводиться захищати з урахуванням багатьох загроз: починаючи від недоліків в оформленні первинних документів до визнання договорів недійсними.

Який алгоритм аналізу права на нарахування податкового кредиту можна запровадити бухгалтеру, щоб враховуючи господарські інтереси підприємства, виконувати норми Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі – Закон про ПДВ)? 

Ключові аспекти права нарахування податкового кредиту викладено в п. 7.2, 7.4 та 7.5 Закону про ПДВ.

Обґрунтована документально позитивна відповідь на наступні сім питань в більшості випадків дає дозвіл платнику податку використати своє право на податковий кредит відповідно до вимог Закону про ПДВ.

 

Питання 1.

Чи здійснює платник податку операцію з придбання або виготовлення товарів, робіт, послуг, придбання (будівництва, спорудження) основних фондів?

Господарська операція з придбання відбувається на платній (компенсаційній) основі зі сторони платника податку шляхом сплати постачальнику (виконавцю) за такі товари, роботи, послуги грошовими коштами, обміну активами, заліку зустрічних однорідних вимог, видачі векселя тощо.

Опрос