Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик единого налога, пенсионер, имеющий двух наемных работников, работает на предприятии и получает заработную плату. Должен ли он в таком случае осуществлять доплату взносов в Пенсионный фонд за себя и своих работников?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 19.10.2010
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Платник єдиного податку, пенсіонер, що має двох найманих працівників, працює на підприємстві та отримує заробітну плату. Чи повинен він у такому разі здійснювати доплату внесків до Пенсійного фонду за себе та своїх працівників? 

 

17 листопада 2010 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 8 липня 2010 року № 2461 (надалі – Закон № 2461), яким внесено зміни до пп. 4 п. 8 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058 (надалі – Закон № 1058) Ці зміни стосуються оподаткування діяльності фізичних осіб – СПД, а саме: фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов'язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно.

При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

З огляду на цю норму закону та відсутність на даний момент жодних нормативних актів щодо обмеження чи виключення певних осіб із даного переліку, є підстави вважати, що на сьогодні будь-яка фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності, що обрала особливий спосіб оподаткування, чи то пенсіонер, чи то особа, яка додатково працює на підприємстві та із заробітної плати якої також стягуються відповідні суми до Пенсійного фонду, повинна доплатити внески до Пенсійного фонду за себе та членів своєї сім'ї у відповідному розмірі, передбаченому Законом № 2461. Тобто, враховуючи згадані зміни, можна вважати, що доплати до Пенсійного фонду повинні здійснювати всі суб'єкти, що обрали особливий спосіб оподаткування, жодного обмеження не передбачено.

Опрос