Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие занимается посреднической деятельностью и осуществляет поставку станков по экспортному контракту. Заказчик-нерезидент планирует использовать станки в собственной хозяйственной деятельности. Срок выполнения договора – свыше года. По условиям договора нерезидент уплачивает аванс за каждую следующую партию поставки. Можно ли воспользоваться правом налогообложения доходов от выполнения долгосрочных договорных обязательств?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 14.09.2010

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство займається посередницькою діяльністю та здійснює постачання верстатів за експортним контрактом. Замовник-нерезидент планує використовувати верстати у власній господарській діяльності. Термін виконання договору – понад рік. За умовами договору нерезидент сплачує аванс за кожну наступну партію поставки. Чи можна скористатися правом оподаткування доходів від виконання довгострокових договірних зобов'язань?

 

Під терміном «довгостроковий договір (контракт)» слід розуміти будь-який договір на виготовлення, будівництво, установку або монтаж матеріальних цінностей, що входитимуть до складу основних фондів замовника або складових частин таких основних фондів, а також на створення нематеріальних активів, пов'язаних з таким виготовленням, будівництвом, установкою або монтажем, за умови, що такий контракт не планується завершити раніше ніж через дев'ять місяців з моменту здійснення перших витрат або отримання авансу (передоплати). Такі вимоги містяться у пп. 7.10.2 п. 7.10 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 334/94-ВР). 

Отже, для запровадження особливого порядку оподаткування результатів діяльності важливими є дві вимоги: якщо наслідком буде виготовлення, будівництво, установка або монтаж матеріальних цінностей, що входитимуть до складу основних фондів замовника; якщо такий контракт не планується завершити раніше ніж через дев'ять місяців. Ці вимоги є достатньо суттєвими, оскільки лише за таких умов договір (контракт) набуває статусу довгострокового.

Враховуючи вищезазначене, якщо за експортним контрактом підприємством не передбачено виготовлення, будівництво, установка або монтаж матеріальних цінностей, що входитимуть до складу основних фондів замовника або складових частин таких основних фондів, а підприємство-резидент виступає лише посередником при виконанні експортного контракту, то таке підприємство не має права скористатися порядком оподаткування довгострокових договірних зобов'язань, установленим п. 7.10 ст. 7 Закону № 334/94-ВР.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос