Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Для стоянки производственной техники (грузовых автомобилей) арендуется земельный участок. Включаются ли расходы на освещение и охрану территории арендованного земельного участка в состав валовых расходов предприятия?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 14.09.2010

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Для стоянки виробничої техніки (вантажних автомобілів) орендується земельна ділянка. Чи включаються витрати на освітлення та охорону території орендованої земельної ділянки до складу валових витрат підприємства?

 

Згідно з нормами пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 334/94-ВР) до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3–5.7 цієї статті.

У разі якщо платник податку уклав угоду з іншою особою про надання відповідних послуг, то за умови доведення зв'язку понесених витрат на охорону та освітлення земельної ділянки із здійсненням власної господарської діяльності такі витрати включаються до складу валових витрат за умови наявності відповідних розрахункових, платіжних та інших документів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення податкового обліку.

Крім того, якщо для охорони орендованої території на підприємстві укладено трудові угоди з фізичними особами, то витрати на оплату праці охоронців також включаються до складу валових витрат відповідно до норм пп. 5.6.1 п. 5.6 ст. 5 Закону № 334/94-ВР.

Водночас якщо платник податку здійснює охорону території земельної ділянки за допомогою охоронної системи та поніс витрати на її придбання, то згідно з пп. 5.3.2 п. 5.3 ст. 5 Закону № 334/94-ВР сума витрат на придбання основних фондів не включається до складу валових витрат, оскільки такі витрати підлягають амортизації відповідно до статей 8 та 9 та пп. 7.9.4 п. 7.9 ст. 7 цього Закону.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос