Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работница предприятия – многодетная мать зарегистрирована субъектом предпринимательской деятельности. Доходов от осуществления предпринимательской деятельности она не получает. Имеет ли право такая работница на получение налоговой социальной льготы на детей?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 09.09.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Працівниця підприємства є багатодітною матір'ю та водночас зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності. Доходів від здійснення підприємницької діяльності вона не одержує. Чи має право така працівниця на отримання податкової соціальної пільги на дітей?

 

Статтею 6 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» визначено, що платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного з джерел в Україні від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП. Але водночас пп. «е» пп. 6.3.3 п. 6.3 ст. 6 цього Закону зазначено, що ПСП не можна застосовувати до інших доходів платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового місяця одночасно доходи від підприємницької та іншої незалежної діяльності. Тобто якщо фізична особа, зареєстрована суб'єктом підприємницької діяльності, працює як наймана особа з одержанням заробітної плати, то вона не має права на застосування до цієї заробітної плати податкової соціальної пільги.

При наданні такій фізичній особі – суб'єкту підприємницької діяльності ПСП до одержуваної ним заробітної плати не має значення фактичний результат здійснення такою особою підприємницької діяльності (прибуток, збитки).

 

Опрос