Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Организация закупки макулатуры у населения

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 08.09.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Організація закупівлі макулатури у населення

 

Враховуючи складну економічну ситуацію в нашій країні, коли багато бізнес-напрямів закриваються, організація бізнесу із закупівлі макулатури може бути рівноцінно замінною. Тим більше, що значних витрат такий бізнес не вимагає. Нижче розглянемо деякі особливості його організації, бухгалтерський та податковий облік із заготівлі та здавання такої сировини.

Чи є законодавчі обмеження?

Якихось специфічних обмежень немає. Займатися цим може будь-яке підприємство, для якого закупівля макулатури – основний або ж додатковий вид діяльності. Але перш ніж розпочати закуповувати макулатуру у населення, потрібно вирішити декілька організаційних питань.

Насамперед потрібно внести зміни до реєстраційних документів підприємства про нову діяльність (код КВЕД 51.57.0 «Оптова торгівля відходами й брухтом», затверджений наказом Держкомітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 26.12.2005 р. № 375 (зі змінами та доповненнями)) і до статуту. Із цією метою держреєстратору подається заповнена ф. № 3 або ф. № 4, статут у новій редакції тощо. Після чого в органах статистики підприємство повинно одержати нову довідку з Держреєстру (ЄДРПОУ).

Далі потрібно одержати ліцензію.

Опрос