Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Комментарий к Закону № 2275-VI. Рентная плата за нефть, природный газ и газовый конденсат, добываемые в Украине

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 06.08.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Коментар до Закону № 2275-VI. Рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 20.05.2010 р. № 2275-VI (за текстом – Закон № 2275-VI) внесено зміни до податкового законодавства, зокрема, щодо оподаткування рентною платою за нафту, природний газ і газовий конденсат.

Так, згідно з п. 8 Прикінцевих положень Закону № 2275-VI, який відповідно до п. 1 Прикінцевих положень цього Закону набирає чинності з моменту його опублікування, Закон України «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат» від 05.02.2004 р. № 1456-IV, дія якого щороку зупинялася законами України, визнано таким, що втратив чинність.

Крім того, пп. 1 п. 11 Закону № 2275-VI вносяться зміни до п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 р. № 309-VI (за текстом – Закон № 309-VI) в частині порядку визначення величини коригуючого коефіцієнта, що застосовується до ставок рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат.

Зокрема, величина коригуючого коефіцієнта обчислюватиметься Мінекономіки України для кожного звітного (податкового) періоду шляхом ділення середньої ціни одного бареля нафти «Urals», перерахованої у гривні за курсом Нацбанку України станом на 1 число наступного за звітним місяця, що склалася на момент завершення проведення торгів нафтою на Лондонській біржі протягом поточного звітного (податкового) періоду, на базову ціну нафти, яка дорівнює 560 грн. за один барель. Таким чином, базову ціну з 100 дол. США за один барель приведено у відповідність із поточним рівнем світових цін на нафту. Крім того, така методика розрахунку величини коригуючого коефіцієнта враховує фактор курсового паритету вітчизняної та світової валют, що адекватно до економічної ситуації в країні коригуватиме ставки рентної плати.

Крім того, запроваджено застосування коригуючого коефіцієнта до ставок рентної плати за нафту та газовий конденсат на рівні не нижче 1 (одиниці).

Також п. 4 Прикінцевих положень Закону № 309-VI доповнено нормою, яка передбачає, що у разі якщо у звітному (податковому) періоді митне оформлення природного газу під час ввезення на територію України не здійснювалося, до ставки рентної плати за природний газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ) застосовується коригуючий коефіцієнт, який діяв у останньому податковому (звітному) періоді, коли здійснювалося таке митне оформлення.

Опрос