Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Общая система налогообложения

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 19.10.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Загальна система оподаткування

 

Право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю (ст. 50 глави п'ятої Цивільного кодексу).

Доходи фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали загальну систему оподаткування доходів, одержуваних від такої діяльності, оподатковуються в загальному порядку відповідно до положень розділу четвертого Декрету № 13-92, механізм застосування яких викладено в розділі четвертому Інструкції № 12.

Загальна система оподаткування для фізичних осіб – підприємців є найскладнішою системою ведення бізнесу з точки зору обліку та звітності. Проте вона дає змогу займатися більшою кількістю видів діяльності, ніж спрощена система, та не має обмежень, притаманних спрощеній системі оподаткування. Розмір податку з доходів фізичних осіб напряму залежить від результатів господарської діяльності підприємця.

Оподатковуваним доходом фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності, одержаним від здійснення підприємницької діяльності, вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом (виручкою у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержаним у відповідному звітному періоді доходом.

Опрос