Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какой предусмотрен обязательный перечень документов для оформления трудовых отношений с работником, который принимается на работу с испытательным сроком?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 22.07.2010
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Який передбачено обов'язковий перелік документів для оформлення трудових відносин з працівником, який приймається на роботу з випробувальним терміном? 
 

Зміст та особливості застосування випробування при прийнятті на роботу розкрито у ст. 26–28 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

Так, відповідно до ст. 26 КЗпП при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. При цьому під час випробування на працівника поширюються всі вимоги і гарантії законодавства про працю. 

Для встановлення випробування необхідна згода двох сторін – роботодавця і майбутнього працівника. А отже, встановлення випробування роботодавцем без погодження з претендентом на посаду є незаконним і може кваліфікуватися як порушення законодавства про працю. Якщо майбутній працівник не погоджується на встановлення випробування, трудовий договір не укладається взагалі або укладається без застосування випробування у випадку зацікавленості роботодавця у цьому працівникові, оскільки встановлення випробування не є обов'язковим, а може бути обумовлене угодою сторін.

Якщо ж сторони трудового договору досягли згоди щодо встановлення випробування, то вона має бути належним чином зафіксована.

Так, при прийнятті на роботу претендент на посаду у своїй заяві може зазначити умову про встановлення випробування. При укладенні трудового договору в письмовій формі, до нього може бути внесено умову про встановлення випробування, оскільки трудовий договір, згідно з ч. 1 ст. 21 КЗпП, є угодою між працівником і роботодавцем, підписується обома сторонами і, відповідно, підтверджує взаємну згоду сторін на встановлення випробування.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 КЗпП умова про випробування має бути застережена в наказі про прийняття на роботу. Відсутність такої умови у наказі дає підстави вважати, що працівника прийнято на роботу без випробування.

Трудовий договір з працівником, який приймається на роботу, може бути складений як в усній так і в письмові формі. У випадку відсутності письмового трудового договору з працівником та заяви працівника, що містять умову про встановлення випробування, сам факт письмового ознайомлення працівника з наказом не буде засвідчувати згоду працівника на встановлення випробування. У такому разі при ознайомленні працівника з наказом доречним є замість формулювання «З наказом ознайомлений» вжити формулювання «З наказом згоден».

Запис до трудової книжки працівника про прийняття на роботу робиться із дотриманням правил, встановлених Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58).

Опрос