Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Особенности заключения концессионных соглашений

АФ "Де Візу"
Статьи от 05.07.2010
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Де Візу»
Е-mail: info@devisu.kiev.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 270-54-44

Особливості укладання концесійних угод

 

Серед інвестиційних договорів виділяють інвестиційні угоди із особливим складом учасників інвестиційної діяльності. Такою угодою вважається договір між приватним інвестором і державою або територіальною громадою, в якому визначаються умови допуску та функціонування приватного інвестора в даній країні або на даній території, взаємні права й обов'язки вкладника капіталу і держави (територіальної громади). Йдеться про концесійні угоди (глава 40 ГК України, розділ III Закону України «Про концесії» від 16.07.99 р. № 997-XIV (далі – Закон про концесії)) та договори про реалізацію інвестиційного проекту у вільній економічній зоні (глава 39 ГК України). Розглянемо специфіку укладання концесійних угод.

Відповідно до Закону про концесії під концесією мається на увазі надання з метою задоволення суспільних потреб уповноваженим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування на підставі концесійного договору на платній і терміновій основі юридичній або фізичній особі (суб'єктові підприємницької діяльності) права на створення (будівництво) і (або) керування (експлуатацію) об'єкта концесії (термінове платне володіння) за умови взяття суб'єктом підприємницької діяльності (концесіонером) на себе зобов'язань щодо створення (будівництва) і (або) керування (експлуатації) об'єктом концесії, майнової відповідальності й можливого підприємницького ризику.

У концесію можуть надаватися об'єкти права державної або комунальної власності, які використовуються для здійснення діяльності в таких сферах господарської діяльності (крім видів підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства можуть здійснюватися виключно державними підприємствами й об'єднаннями):

• водопостачання, відведення і очищення стічних вод;

• надання послуг міським суспільним транспортом;

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос