Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Медицинский осмотр кандидатов в водители и водителей транспортных средств

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 09.07.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів

 

Безпека дорожнього руху залежить не лише від дотримання правил дорожнього руху, а й від самопочуття водіїв.

Статтею 45 Закону України від 30.06.93 р. № 3353-XII «Про дорожній рух» передбачено медичний огляд і переогляд кандидатів у водії і водіїв транспортних засобів. Медичний огляд проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами і включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди, зумовлені необхідністю.

Якщо підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання мають водіїв чисельністю 100 і більше осіб, то для медичного контролю обслуговування таких водіїв та їх оздоровлення створюються відомчі спеціалізовані медичні, фельдшерські та оздоровчі пункти, медикосанітарні частини, поліклінічні відділення та заклади охорони здоров'я. Якщо чисельність водіїв менше ніж 100 осіб – підприємства, установи, організації укладають договори з територіальними медичними закладами на медичне обслуговування.

На виконання цієї норми наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000 р. № 124/345 затверджено Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.

Так, водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом відповідної категорії або отримання права на керування транспортним засобом іншої категорії підлягають періодичному медичному огляду. Водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності підлягають щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам.

Щозмінний передрейсовий та післярейсовий медичні огляди водіїв проводяться лікарями або середніми медичними працівниками, які здійснюють медичний контроль обслуговування водіїв підприємств, установ, організацій.

Право на проведення зазначених медичних оглядів мають медичні працівники після періодичного (один раз на три роки) навчання методам їх проведення в ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» та його філіях.

Опрос