Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Распространяется ли действие пп. 5.1.19 п. 5.1 ст. 5 Закона об НДС на операции по выполнению работ для физических лиц по установлению в натуре (на местности) границ земельных участков для строительства и обслуживания жилого дома, хозяйственных зданий и сооружений (приусадебный участок), которыми эти лица пользуются?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.07.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи поширюється дія пп. 5.1.19 п. 5.1 ст. 5 Закону про ПДВ на операції з виконання робіт для фізичних осіб з установлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), якими ці особи користуються?

 

Відповідно до пп. 5.1.19 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 168/97-ВР) звільняються від оподаткування ПДВ операції з безоплатної приватизації житлового фонду, включаючи місця загального користування (у тому числі підвали та горища) у багатоквартирних будинках, присадибних ділянок і земельних паїв відповідно до законодавства, а також з надання послуг, отримання яких відповідно до законодавства є передумовою приватизації такого житлового фонду, присадибних ділянок і земельних паїв. 

Перелік послуг (робіт), одержання яких є обов'язковою передумовою приватизації земельних ділянок і земельних паїв, операції з продажу яких звільняються від оподаткування ПДВ, наведено у листі Держкомзему України «Про звільнення від оподаткування операцій з надання послуг (робіт), одержання яких відповідно до чинного законодавства є обов'язковою умовою приватизації присадибних земельних ділянок і земельних паїв» від 06.06.2000 р. № 14-13-4/2300, направленому регіональним податковим органам до відома та для використання у практичній роботі листом ДПА України «Про надіслання листа Держкомзему № 14-13-4/2300, у якому наведено перелік послуг (робіт), одержання яких є обов'язковою передумовою приватизації земельних ділянок і земельних паїв, операції з продажу яких звільняються від обкладання податком на додану вартість» від 15.06.2000 р. № 8305/7/16-120.

Відповідно до листа № 14-13-4/2300, посилаючись на положення Земельного кодексу України від 18.12.90 р. № 561-XII (зі змінами та доповненнями), такими операціями (роботами) є:

розробка проектів відведення земельних ділянок громадянам у приватну власність для будівництва й обслуговування житлового будинку та господарських будівель (присадибна ділянка);

розробка технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю громадянам, яким передано земельні ділянки для будівництва й обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибна ділянка);

складання схеми розподілу земель колективної власності на земельні частки (паї) з метою їх приватизації громадянами;

розробка технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю громадянам, які побажали одержати свою земельну частку (пай) у натурі (на місцевості);

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос