Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие занимается установлением окон и использует в своей деятельности электрические инструменты стоимостью до 1000 грн. Как отразить в налоговом учете ремонт таких инструментов?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.07.2010

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство займається встановленням вікон та використовує у своїй діяльності електричні інструменти вартістю до 1000 грн. Як відобразити в податковому обліку ремонт таких інструментів?

 

Відповідно до пп. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 334/94-ВР) витрати на придбання будь-яких матеріальних цінностей, вартість яких не перевищує 1000 грн., призначених для використання у господарській діяльності платника податку, включаються до складу валових витрат платника податку в загальному порядку та враховуються для цілей застосування п. 5.9 ст. 5 цього Закону.

Оскільки матеріальні цінності, вартість яких не перевищує 1000 грн., у податковому обліку обліковуються як запаси, то платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі – запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно із Законом № 334/94-ВР (за винятком отриманих безкоштовно).

У разі якщо балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду перевищує їх балансову вартість на початок того самого звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку в такому звітному періоді. У разі якщо балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою від їх балансової вартості на початок того самого звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді.

Отже, якщо витрати на ремонт необоротних малоцінних активів пов'язані з господарською діяльністю підприємства, то вони включаються до складу валових витрат на загальних підставах і на них не поширюються обмеження, встановлені пп. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону № 334/94-ВР.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос