Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Что происходит в налоговом учете в следующих ситуациях: 1. На момент перехода на общую систему налогообложения у предприятия есть остаток товаров, которые были приобретены на едином налоге...

Украинская ассоциация сертифицированных бухгалтеров и аудиторов
Вопросы-ответы от 04.10.2010
Утратил силу

Матеріал надано
Українською асоціацією сертифікованих бухгалтерів і аудиторів
http://www.uacaa.org

? Що відбувається в податковому обліку в наступних ситуаціях:
1. На момент переходу на загальну систему оподаткування у підприємства є залишок товарів, які були придбані на єдиному податку. Чи включаються вони в перерахунок по п. 5.9 після переходу (чи формують вони початковий залишок)? Чи потрібно показувати ВД при їх реалізації та чи можна помістити до складу валових витрат витрати на їх придбання?
2. Перебуваючи на єдиному податку, підприємство отримало аванс за майбутню поставку товарів. З авансу було сплачено єдиний податок. Також підприємство здійснило попередню оплату своєму постачальнику-нерезиденту. Після переходу на загальну систему товари були отримані та передані покупцю. Чи виникають валові доходи та валові витрати?
3. Перебуваючи на єдиному податку, підприємство отримало аванс за майбутню поставку товарів. З авансу було сплачено єдиний податок. Після переходу на загальну систему товари були отримані (перша подія; оплата буде здійснена пізніше) та передані покупцю. Чи виникають валові доходи та валові витрати?
4. Перебуваючи на єдиному податку, підприємство видало аванс за майбутню поставку товарів (робіт, послуг). Після переходу на загальну систему товари (роботи, послуги) були отримані. Чи виникають валові витрати?
5. Перебуваючи на єдиному податку, підприємство отримало товари. Після переходу на загальну систему товари були оплачені. Чи виникають валові витрати?
6. Коли підприємство перебувало на єдиному податку, амортизація ОЗ здійснювалась лише в бухгалтерському обліку прямолінійним методом, амортизація МНМА – методом 50/50 %. Керуючись листом Мінфіну від 22.12.2006 р. № 31-34000-10-10/27831, підприємство вирішило, що балансовою вартістю основних засобів є остаточна вартість, яка визначається в балансі. Таким чином, остаточна вартість в балансі на кінець періоду ЄП буде балансовою вартістю ОЗ на початок наступного періоду (загальної системи оподаткування). Однак, згідно з пп. 8.2.1 Закону про прибуток вартість ОЗ повинна перевищувати 1000 грн. Склалася ситуація, що на момент придбання багатьох ОЗ їх вартість перевищувала 1000 грн., однак після 2 років нарахування зносу, на момент переходу з ЄП на загальну систему оподаткування, їх балансова вартість менше 1000 грн. Чи варто брати такі об'єкти до уваги? 

 

Опрос