Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Физическое лицо продает в селе земельный участок 0,20 га с расположенным на нем домом общей площадью 130 кв. м. Каким образом осуществляется налогообложение?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Фізична особа продає у селі земельну ділянку 0,20 га з розташованим на ній будинком загальною площею 130 м2. Яким чином здійснюється оподаткування?

 

У разі якщо площа житлового будинку, садового будинку або їх частин перевищує 100 м2, то частина доходу, пропорційна сумі такого перевищення, підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 1 % від вартості такого об'єкта нерухомого майна.

Цивільним кодексом України від 16.01.2003 р. № 435-IV (за текстом – Цивільний кодекс) визначено, що садибою є земельна ділянка разом з розташованими на ній житловим будинком, господарсько-побутовими будівлями, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями. У разі відчуження житлового будинку вважається, що відчужується вся садиба, якщо інше не встановлено договором або законом. 

Виходячи з наведених норм Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» (за текстом – Закон № 889-IV) та Цивільного кодексу, для цілей оподаткування житловий або садовий будинок разом із земельною ділянкою (її загальною площею), на якій його розташовано, вважається одним об'єктом продажу (садибою).

До доходу, одержаного від такого продажу, слід застосовувати норми ст. 11 Закону № 889-IV незалежно від кількості договорів (два чи один), якими оформлено (нотаріально посвідчено) купівлю-продаж такого будинку із земельною ділянкою.

Опрос