Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие осуществляет внешнеэкономическую деятельность по продаже угольной продукции собственной добычи по предоплате. Имеют ли право органы ГНС применять административный арест к налогоплательщику, который имеет налоговый долг, в случае осуществления им реализации активов за границу?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 13.05.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність з продажу вугільної продукції власного видобутку за попередньою оплатою. Чи мають право органи ДПС застосовувати адміністративний арешт до платника податків, який має податковий борг, у разі здійснення ним реалізації активів за кордон?

 

Відповідно до пп. 9.1.1 п. 9.1 ст. 9 Закону № 2181-III адміністративний арешт активів платника податків є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.

Підпунктом 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 цього Закону визначено обставини, за яких органи державної податкової служби мають право на застосування адміністративного арешту активів.

Зокрема, згідно з пп. «е» пп. 9.1.2 п. 9.1 цієї статті Закону арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується, що відсутня реєстрація особи як платника податків в органі державної податкової служби, у разі коли така реєстрація є обов'язковою відповідно до закону, або коли платник податків, який отримав податкове повідомлення або має податковий борг, здійснює дії з переведення активів за межі України, їх приховування або передачі іншим особам. Тобто відповідно до норм чинного законодавства за умови наявності у платника податків податкового боргу до такого платника податків може бути застосовано адміністративний арешт його активів у разі здійснення ним реалізації їх за кордон незалежно від способу розрахунку.

Водночас звертаємо увагу на те, що чинним законодавством не передбачено жодних винятків для будь-якої категорії платників податків.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос