Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеют ли право служебные лица таможенных органов составлять протокол о наложении административного ареста на активы налогоплательщика?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 13.05.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи мають право службові особи митних органів складати протокол про накладання адміністративного арешту на активи платника податків?

 

Відповідно до пп. 9.3.2 п. 9.3 ст. 9 Закону № 2181-III арешт активів може бути також застосовано до товарів, які виготовляються, зберігаються, переміщуються або реалізуються з порушенням правил, визначених митним законодавством чи законодавством з питань оподаткування акцизними зборами, а також до товарів, у тому числі валютних цінностей, які продаються з порушенням порядку, визначеного законодавством, без попереднього встановлення їх власника. У цьому випадку службові особи органів податкової міліції або інших правоохоронних органів відповідно до їх компетенції мають право тимчасово затримувати такі активи зі складанням протоколу.

Керівник органу ДПС на підставі протоколу приймає рішення про застосування адміністративного арешту активів.

Згідно із законодавством до переліку правоохоронних органів відносяться: органи прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, митні органи, органи охорони державного кордону, органи ДПС, органи й установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державної контрольно-ревізійної служби, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Отже, працівники митних органів беруть безпосередню участь у контролі за переміщенням транспортних засобів, товарів та інших предметів чи речовин через державний і митний кордон України та в іншому контролі за виконанням законів.

Опрос