Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Судебная практика рассмотрения вопросов относительно применения административного ареста активов и продления срока его действия

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 13.05.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Судова практика розгляду питань щодо застосування адміністративного арешту активів та продовження терміну його дії

 

Підтвердження Вищим господарським судом України правомірності застосування адміністративного арешту активів платника податків у разі відмови від проведення документальної перевірки за наявності у органів ДПС законодавчих підстав

Постановою Вищого господарського суду України від 21.11.2002 р. у справі щодо застосування адміністративного арешту активів платника податків визначено позицію платника податків – позивача, за якою останній вважає неправомірним застосування до нього адміністративного арешту його активів та просить суд визнати недійсним рішення органу ДПС (відповідач у цій справі) про застосування адміністративного арешту активів платника податків.

При цьому рішенням господарського суду у задоволенні позову платника податків було відмовлено, а постановою апеляційного господарського суду рішення суду першої інстанції було залишено без змін.

У касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення господарського суду та постанову апеляційного суду повністю, оскільки вони ухвалені з неправильним застосуванням норм матеріального права, що регулюють питання податкового законодавства.

Позицію податкових органів як відповідачів у справі сформовано у відзиві на касаційну скаргу, в якому пропонується залишити її без задоволення, а оскаржувані рішення та постанову – без змін, посилаючись на те, що висновки суду відповідають вимогам чинного законодавства.

Вищий господарський суд України, підтримуючи позицію податкових органів, зазначив таке. На підставі Закону № 509-XII, Указу № 817/98 та відповідно до затвердженого Національного плану-графіка проведення документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності на 2001 р. перевірку платника податків було заплановано на 27.11.2001 р. терміном на 15 робочих днів.

Опрос