Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик ФСН использует земли сельскохозяйственного назначения (пашня, многолетние насаждения, сенокосы, пастбища) и арендует хозяйственные постройки у собственников имущественных паев. Должны ли включаться в расчет ФСН площади под арендованными паями?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 17.05.2010

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Платник ФСП має в користуванні землі сільськогосподарського призначення (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища) та орендує господарські будівлі у власників майнових паїв. Чи повинні включатися до розрахунку ФСП площі під орендованими паями?

 

Оскільки об'єктом оподаткування для платників ФСП є, зокрема, площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому в користування, у тому числі на умовах оренди, то до розрахунку суми ФСП таким платником можуть включатися лише площі сільськогосподарських угідь.

Враховуючи те, що земельний податок включено до складу податків і зборів, які сплачуються в рахунок ФСП (ст. 1 Закону України «Про фіксований сільськогосподарський податок» від 17.12.98 р. № 320-XIV (зі змінами та доповненнями)), і відповідно до частини четвертої ст. 9 цього Закону зупинено дію Закону України «Про плату за землю» від 03.07.92 р. № 2535-XII (у редакції Закону України від 19.09.96 р. № 378/96-ВР, зі змінами та доповненнями) для сільськогосподарських товаровиробників – платників ФСП, земельні ділянки під господарськими будівлями не може бути включено до розрахунку суми ФСП.

Тобто земельні ділянки, на яких розміщено господарські будівлі, знаходяться під майном, яке згідно із законодавством належить до майнових паїв.

Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки» від 03.12.99 р. № 1529/99 було запроваджено обов'язкове укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб, договорів оренди земельної частки (паю), майнового паю з власниками цих часток, паїв з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формі.

Крім того, запроваджено спрощений порядок реєстрації договорів оренди земельної частки (паю) та майнового паю органами місцевого самоврядування.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос