Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Рыбохозяйственное предприятие занимается выловом, переработкой и реализацией рыбы не только из закрытых водоемов, но и из р. Днепр. Возможно ли при данных условиях отнести такие операции при определении 75-процентного критерия суммы, полученной от реализации сельскохозяйственной продукции собственного производства и продуктов ее переработки, для целей исчисления ФСН?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 17.05.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Рибогосподарське підприємство займається виловом, переробкою та реалізацією риби не лише із закритих водойм, а й з р. Дніпра. Чи можливо за таких умов віднести такі операції при визначенні 75-відсоткового критерію суми, одержаної від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, для цілей обчислення ФСП?

 

Статтею 2 Закону України «Про фіксований сільськогосподарський податок» від 17.12.98 р. № 320-XIV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 320-XIV) визначено, що особи можуть бути зареєстровані як платники ФСП, якщо вони є сільськогосподарськими підприємствами різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянськими та іншими господарствами, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, а також рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами, що займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), у яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 75 % загальної суми валового доходу. 

Об'єктом оподаткування для платників ФСП є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому в користування, у тому числі на умовах оренди, а також земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах).

Таким чином, оскільки землі водного фонду р. Дніпра не є об'єктом оподаткування ФСП, виловлена з р. Дніпра риба для цілей обчислення ФСП не може враховуватися при розрахунку визначення питомої ваги доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки в загальній сумі валового доходу підприємства за попередній звітний (податковий) рік.

Платником цього податку можуть бути лише рибницькі, рибальські та риболовецькі господарства, що займаються розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) і відповідають критеріям, визначеним статтями 2 – 4 Закону № 320-XIV.

Опрос