Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли плательщику ФСН приобретать торговый патент на осуществление деятельности в сфере бытовых услуг, игорного бизнеса и обмена валют?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.09.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи необхідно платнику ФСП придбавати торговий патент на здійснення діяльності у сфері побутових послуг, грального бізнесу та обміну валют?

 

Відповідно до ст. 1 Закону «Про фіксований сільськогосподарський податок» від 17.12.98 р. № 320-XIV (зі змінами та доповненнями) ФСП сплачується в рахунок податків і зборів (обов'язкових платежів), зокрема в рахунок плати за придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності.

Пунктом 4 ст. 9 Закону № 320-XIV визначено, що для сільськогосподарських товаровиробників – платників ФСП зупинено дію Закону «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 р. № 98/96-ВР (зі змінами та доповненнями) у частині придбання торгового патенту для здійснення торговельної діяльності певних податків та зборів, зокрема плати на придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності.

Згідно з частиною першою ст. 1 Закону № 98/96-ВР об'єктом правового регулювання є торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг.

Тобто згідно з нормами чинного законодавства платник ФСП без придбання торгового патенту може здійснювати торговельну діяльність. Всі інші види діяльності, здійснення яких згідно із законодавством передбачає придбання торгового патенту, а саме: діяльність з надання побутових послуг, з надання послуг у сфері грального бізнесу та діяльність у сфері торгівлі іноземною валютою, провадяться платником ФСП з придбанням торгового патенту.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос