Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок получения торговых патентов филиалами?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.09.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який порядок отримання торгових патентів філіями?

 

Згідно з вимогами Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями), зокрема п. 16.3, платник податку, який здійснює діяльність, що підлягає патентуванню відповідно до Закону «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 р. № 98/96-ВР (зі змінами та доповненнями), зобов'язаний вести окремий облік та визначати податок на прибуток від кожного окремого виду такої діяльності з відображенням в додатку К6 до рядка 13 декларації із податку на прибуток підприємства.

Таким чином, філії та інші відокремлені підрозділи суб'єкта господарювання зі статусом юридичної особи, які перебувають на податковому обліку державного податкового органу за місцезнаходженням філії або їх господарських об'єктів і їм присвоєно код ЄДРПОУ, відмінний від коду ЄДРПОУ юридичної особи, які самостійно ведуть бухгалтерський облік та складають баланс господарської діяльності, а також є платниками податку на прибуток, мають право самостійно придбавати торгові патенти.

Для отримання торгового патенту необхідно подавати до податкового органу заявку, форму якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Положення про виготовлення, зберігання і реалізацію торгових патентів» від 13.07.98 р. № 1077.

У разі порушення такою філією вимог Закону № 98/96-ВР акт перевірки складається на філію і рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій виноситься ДПІ, на податковому обліку якої перебуває філія. Суми нарахованих санкцій сплачує філія до бюджету місцевого самоврядування за місцем плати за торговий патент.

Опрос