Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какие работники военизированной охраны имеют право на дополнительный отпуск и какой продолжительности?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 26.04.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Які працівники воєнізованої охорони мають право на додаткову відпустку і якої тривалості?

 

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (зі змінами та доповненнями) окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. Право на таку відпустку визначається за Списками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2004 р. № 1674), а саме за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Згідно з позицією 52 підрозділу «Інші види виробництв» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» зазначеного Списку працівники воєнізованої охорони (начальник дільниці, старший інспектор, інкасатор, водій, черговий, стрілець, охоронник) мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

Конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до пунктів 6 і 7 Порядку застосування Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженого наказом Мінпраці та соціальної політики України від 30.01.98 р. № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Опрос