Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Первая аттестация рабочих мест по условиям труда проведена на предприятии 13.02.95 г., вторая – 11.02.2003 г. Условия труда на предприятии не изменились. Может ли быть засчитан работникам весь период работы, предшествующий второй аттестации?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 26.04.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Першу атестацію робочих місць за умовами праці проведено на підприємстві 13.02.95 р., другу – 11.02.2003 р. Умови праці на підприємстві не змінились. Чи може бути зараховано працівникам весь період роботи, що передує другій атестації?

 

Відповідно до п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. № 442 (за текстом – Порядок № 442), атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на п'ять років.

У разі призначення пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного п'ятирічного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після дати набрання чинності Порядком № 442 (21.08.92 р.) відповідне право протягом цього періоду повинно підтверджуватися результатами атестації.

Оскільки першу атестацію на підприємстві проведено 13.02.95 р., а наступну – через 8 років (11.02.2003 р.), це є порушенням строку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Отже, враховуючи викладене, а також вимоги Порядку застосування Списків № 1 і № 2, затвердженого наказом Мінпраці та соціальної політики України від 18.11.2005 р. № 383, певний трирічний період роботи працівників не може бути зараховано як пільговий при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Опрос