Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие заключило с городским советом договор на аренду земельного участка, в котором арендная плата установлена в процентах от нормативной денежной оценки земли и предусмотрена индексация размера арендной платы за землю. Должно ли заключаться дополнительное соглашение к договору аренды земли в связи с ежегодной индексацией нормативной денежной оценки и как правильно исчислить годовую сумму арендной платы за землю?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.04.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство уклало з міською радою договір на оренду земельної ділянки, в якому орендну плату встановлено у відсотках від нормативної грошової оцінки землі та передбачено індексацію розміру орендної плати за землю. Чи повинна укладатись додаткова угода до договору оренди землі у зв'язку із щорічною індексацією нормативної грошової оцінки і як правильно обчислити річну суму орендної плати за землю?

 

Підставою для нарахування орендної плати за землю є договір оренди земельної ділянки, у якому встановлюються розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України «Про плату за землю» від 03.07.92 р. № 2535-XII

Однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Типовий договір оренди землі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220, також передбачає індексацію орендної плати за землю.

У даному випадку в договорі оренди земельної ділянки орендну плату встановлено у відсотках від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та передбачено індексацію цієї плати. Оскільки законодавством визначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки щороку уточнюється на коефіцієнт індексації, розмір якого залежить від індексу інфляції за попередній рік, то така грошова оцінка індексується на цей коефіцієнт.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності і щороку до 1 лютого подають податкову декларацію з цієї плати до податкового органу за місцем розташування земельної ділянки.

Опрос