Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Детский санаторий имеет государственный акт на право собственности на землю, занимается исключительно оздоровлением детей и имеет частную форму собственности. Будет ли освобождаться детский санаторий от уплаты земельного налога?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.04.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Дитячий санаторій має державний акт на право власності на землю, займається виключно оздоровленням дітей та має приватну форму власності. Чи звільнятиметься дитячий санаторій від сплати земельного податку?

 

Законом України «Про плату за землю» від 03.07.92 р. № 2535-XII визначено, що від земельного податку звільняються дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, а також землі дитячих санаторно-курортних, фізкультурно-спортивних та оздоровчих закладів України.

Віднесення відповідних закладів до дитячих санаторно-курортних та оздоровчих закладів України здійснюється органами статистики, а класифікація земель за їх використанням та цільовим призначенням – уповноваженими органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Засновником (власником) дитячого оздоровчого закладу можуть бути центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та їх об'єднання незалежно від форм власності та підпорядкування, громадяни України, оскільки згідно з класифікацією організаційно-правових форм господарювання заклад (установа, організація) може бути державним (створюється компетентним органом державної влади), комунальним (створюється компетентним органом місцевого самоврядування), приватним (на основі приватної власності громадян або юридичних осіб) та утвореним об'єднанням громадян.

Типовим положенням про дитячий оздоровчий заклад визначено, що у процесі провадження фінансово-господарської діяльності дитячий оздоровчий заклад повинен використовувати земельну ділянку, на якій він розташований, виключно в інтересах дітей.

Отже, від земельного податку звільнено дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України незалежно від підпорядкованості та форми власності (як суб'єкти оподаткування), а також земельні ділянки (як об'єкти оподаткування) дитячих санаторно-курортних, фізкультурно-спортивних та оздоровчих закладів України.

Опрос