Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Срок действия договора аренды земельного участка, заключенного предприятием с поселковым советом, истек, а новый договор находится в стадии оформления. Как правильно будет облагаться налогом земельный участок, которым продолжает пользоваться предприятие, до заключения нового договора аренды земли?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.04.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Строк дії договору оренди земельної ділянки, укладеного підприємством із селищною радою, закінчився, а новий договір перебуває в стадії оформлення. Як правильно оподатковуватиметься земельна ділянка, якою продовжує користуватись підприємство, до укладення нового договору оренди землі?

 

У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення такого строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, що передбачені договором. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням (ст. 33 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV).

Оскільки використання землі є платним і підприємство продовжує користуватися земельною ділянкою на тих самих умовах і здійснює процедуру оформлення нового договору оренди земельної ділянки, то підприємство до поновлення договору сплачуватиме орендну плату за землю відповідно до умов попереднього договору. Однак у новоукладеному договорі на оренду землі можуть бути визначені нові умови щодо строку та розміру сплати орендної плати за землю.

 

Опрос