Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие в декабре 2009 года списало с баланса автомобиль, а с учета в ГАИ сняло его только в феврале 2010 года. Нужно ли было этот автомобиль включать в общий расчет на 2010 год и уплачивать за него налог с владельцев транспортных средств за январь и февраль 2010 года?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 02.04.2010
Утратил силу

? Підприємство у грудні 2009 року списало з балансу автомобіль, а з обліку в ДАІ зняло його лише в лютому 2010 року. Чи потрібно було цей автомобіль включати до загального розрахунку на 2010 рік та сплачувати за нього податок із власників транспортних засобів за січень та лютий 2010 року?

 

Так, потрібно, – відповідає П. Рябокляч, головний державний податковий інспектор відділу адміністрування майнових податків Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПАУ. При цьому автор виходить з таких міркувань.

Відповідно до ст. 1 Закону від 11.12.91 р. № 1963-ХІІ платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є, зокрема, юридичні особи, які мають зареєстровані в Україні власні транспортні засоби, що є об'єктами оподаткування. Тобто для цілей оподаткування «вирішальним фактором є перебування автомобіля на обліку в органах ДАІ», – підкреслює автор. 

Оскільки в даному випадку автомобіль було знято з обліку в лютому 2010 року, то його слід включити до Розрахунку суми податку на 2010 рік. Згодом, перед зняттям автомобіля з обліку в ДАІ, слід подати уточнений Розрахунок, вже без включення цього автомобіля. 

І на завершення автор додатково пояснює, як виправити помилку, якщо підприємство цього не зробило (не включило автомобіль до Розрахунку суми податку і не подало уточнений Розрахунок).

Для цього подається уточнений Розрахунок, до якого включено автомобіль, не знятий з обліку в органі ДАІ, та Довідка про суми податку, які зменшують або збільшують податкові зобов'язання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки. На підставі цих документів податок буде нараховано на весь 2010 рік. Після цього подається ще один уточнений Розрахунок, до якого цей автомобіль вже не включається, та вищезгадана Довідка також. На підставі зазначених в них даних сума нарахованого податку буде зменшена на суму податку за цей автомобіль за період березень–грудень 2010 року, коли автомобіль уже буде знято з обліку та відповідно перестане бути об'єктом оподаткування. 

Докладніше – у публікації.

Опрос