Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Если оплата обучения работающего студента-заочника осуществлялась им за счет кредита, полученного непосредственно на такие цели и размещенного на депозитном счете в банке, имеет ли он право на налоговый кредит?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 19.04.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Якщо оплата навчання студента-заочника, який працює, здійснювалась ним за рахунок кредиту, одержаного безпосередньо на такі цілі і розміщеного на депозитному рахунку в банку, чи має він право на податковий кредит?

 

Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями) встановлено обмеження щодо неперевищення сум нарахованого платником податку податкового кредиту понад суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом року як заробітна плата, але не зроблено ніяких застережень щодо безпосередніх джерел виникнення коштів, сплачених на навчання.

Відповідно до ст. 1046 глави 71 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (зі змінами та доповненнями) за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку саму суму грошових коштів (суму позики) або таку саму кількість речей того самого роду та такої самої якості.

Таким чином, враховуючи те, що суму позики (кредиту) було спрямовано на оплату навчання, а також те, що сума позики є поворотною і платник податку несе фактичні витрати на повернення такої позики, суму, сплачену за навчання за рахунок позики (кредиту), слід брати до розрахунку податкового кредиту.

Опрос