Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Исчисление сбора за загрязнение окружающей среды за использование автотранспорта

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 02.04.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Обчислення збору за забруднення навколишнього середовища за використання автотранспорту

 

На сьогодні майже кожне господарство при здійсненні господарської діяльності використовує автотранспорт. Автомобільні перевезення можуть бути або основним видом діяльності підприємств, або використовуватись для потреб господарської діяльності. Суб'єкти господарювання можуть мати на балансі автомобіль, орендувати його чи користуватися послугами автоперевезень інших підприємств. Але в будь-якому випадку всі автотранспортні засоби у процесі експлуатації здійснюють викиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище. І тут варто нагадати про збір за забруднення навколишнього природного середовища, зобов'язання по уплаті якого виникають саме в процесі викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення.

Нормативи збору за забруднення навколишнього природного середовища, порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, відповідальність платників за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору визначено Порядком встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого наказом від 01.03.99 р. № 303 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Порядок № 303), та Інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженою наказом Мінекології України, ДПА України від 19.07.99 р. № 162/379 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Інструкція № 162/379).

Платники збору за забруднення навколишнього природного середовища

Відповідно до Інструкції № 162/379 платниками збору є:

суб'єкти господарювання незалежно від форм власності;

юридичні особи, що не здійснюють господарської (підприємницької) діяльності;

бюджетні, громадські та інші підприємства, установи й організації;

постійні представництва нерезидентів, зареєстрованих в Україні, або нерезиденти, які виконують агентські (представницькі) функції щодо таких нерезидентів та їх засновників;

громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів (це стосується лише фізичних осіб – підприємців, оскільки громадяни, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, не можуть бути платниками збору).

Слід зазначити, що наказом Мінприроди України, ДПА України «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього середовища» від 22.06.2009 р. № 327/322 внесено зміни до Інструкції № 162/379, відповідно до яких з визначення «платники збору» виключено філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади.

Місце податкової реєстрації збору за забруднення навколишнього природного середовища

Опрос