Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

На нашем предприятии в конце сентября произошла кража. По результатам инвентаризации на складе был товар на сумму 728 тыс. грн., а похищено на сумму 310 тыс. грн. Материально ответственного лица нет, есть только директор. Нужно закрывать третий квартал, а расследование не прекращается, товар не найден и не известно, будет ли найден. Как отразить это в учете и по каким ценам?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 15.04.2010

Матеріал надано
Українською асоціацією сертифікованих бухгалтерів і аудиторів
http://www.uacaa.org

? На нашому підприємстві в кінці вересня сталася крадіжка. За результатами інвентаризації на складі було товару на суму  728 тис. грн., а викрадено на суму 310 тис. грн. Матеріально відповідальної особи немає, є лише директор. Потрібно закривати третій квартал, а розслідування не припиняється, товар не знайдено і не відомо, чи буде знайдено. Як відобразити це в обліку і за якими цінами?

У випадку встановлення факту викрадення на підприємстві матеріальних цінностей необхідно провести інвентаризацію (п. 3 Інструкції з інвентаризації, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.94 р. № 69) та подати до органу внутрішніх справ заяву з повідомленням про викрадення.

Офіційна відповідь від органу внутрішніх справ про реєстрацію заяви про викрадення та порушення кримінальної справи буде підставою для віднесення суми нестачі цінностей на збитки підприємства (п. 11 згаданої Інструкції). При цьому до моменту вирішення питання про винуватців крадіжки суму збитку необхідно обліковувати на позабалансовому субрахунку «Невідшкодовані нестачі і втрати від псування цінностей».

Для обліку нестачі необхідно використовувати балансову вартість викрадених матеріальних цінностей.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Также, только до 02.08.2016, Вы можете воспользоваться нашим специальным предложением: заполните заявку и получите БЕСПЛАТНО полный доступ к Платформе LIGA:ZAKON на 3 ДНЯ!

Опрос