Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли предприятию получать лицензию на использование скважины глубиной 100 м, вода из которой используется на бытовые нужды. Предприятие имеет разрешение на специальное водопользование.

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 02.04.2010
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Чи необхідно підприємству отримувати ліцензію на використання свердловини глибиною 100 м, вода з якої використовується на побутові потреби. Підприємство має дозвіл на спеціальне водокористування.

 

Згідно зі ст. 19 Кодексу України про надра від 27.07.94 р. № 132/94-ВР (далі – Кодекс про надра) надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. 

Користування надрами здійснюється без гірничого відводу чи спеціального дозволу. Відповідно до ст. 23 Кодексу про надра землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів і прісні підземні води до 20 метрів та використовувати надра для господарських і побутових потреб.

Підземні води належать до корисних копалин загальнодержавного значення відповідно до постанови КМУ «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» від 12.12.94 № 827.

Відповідно до п. 5 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III такий вид господарської діяльності, як видобування корисних копалин із родовищ, що мають загальнодержавне значення та включені до Державного фонду родовищ корисних копалин, підлягає ліцензуванню.

Постановою КМУ «Про затвердження переліку органів ліцензування» від 14.11.2000 № 1698 передбачено, що ліцензію на видобування корисних копалин із родовищ, що мають загальнодержавне значення та включені до Державного фонду родовищ корисних копалин, як на вид господарської діяльності видає Державна геологічна служба.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос