Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Резидент получил подарок от нерезидента, при этом они являются супругами. Подлежит ли налогообложению доход, полученный в виде подарка в таком случае?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 26.03.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Резидент отримав подарунок від нерезидента, при цьому вони є подружжям. Чи підлягає оподаткуванню дохід, отриманий у вигляді подарунка в такому випадку?

 

Оподаткування доходу, отриманого платником податку як подарунок (унаслідок укладення договору дарування), регламентується ст. 14 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 889-IV). 

Згідно з пп. 4.2.3 п. 4.2 ст. 4 цього Закону до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума (вартість) подарунків у межах, що підлягає оподаткуванню згідно з нормами ст. 14.

Відповідно до п. 14.1 цієї статті кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами, встановленими Законом № 889-IV для оподаткування спадщини, тобто ст. 13, якою встановлено кілька ставок для оподаткування доходів, отриманих платником податку внаслідок прийняття у спадщину коштів, майна, немайнових прав. Ставка податку встановлюється залежно від ступеня споріднення (для резидентів) і резидентського статусу спадкодавця зі спадкоємцем.

Відповідно до пп. 13.2.3 п. 13.2 ст. 13 Закону № 889-IV якщо спадщину отримано будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, такий дохід оподатковується за ставкою, визначеною п. 7.1 ст. 7 цього Закону (15 %), до будь-якого об'єкта спадщини.

Опрос