Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Резидент получил подарок от нерезидента, при этом они являются супругами. Подлежит ли налогообложению доход, полученный в виде подарка в таком случае?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 26.03.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Резидент отримав подарунок від нерезидента, при цьому вони є подружжям. Чи підлягає оподаткуванню дохід, отриманий у вигляді подарунка в такому випадку?

 

Оподаткування доходу, отриманого платником податку як подарунок (унаслідок укладення договору дарування), регламентується ст. 14 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 889-IV). 

Згідно з пп. 4.2.3 п. 4.2 ст. 4 цього Закону до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума (вартість) подарунків у межах, що підлягає оподаткуванню згідно з нормами ст. 14.

Відповідно до п. 14.1 цієї статті кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами, встановленими Законом № 889-IV для оподаткування спадщини, тобто ст. 13, якою встановлено кілька ставок для оподаткування доходів, отриманих платником податку внаслідок прийняття у спадщину коштів, майна, немайнових прав. Ставка податку встановлюється залежно від ступеня споріднення (для резидентів) і резидентського статусу спадкодавця зі спадкоємцем.

Відповідно до пп. 13.2.3 п. 13.2 ст. 13 Закону № 889-IV якщо спадщину отримано будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, такий дохід оподатковується за ставкою, визначеною п. 7.1 ст. 7 цього Закону (15 %), до будь-якого об'єкта спадщини.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до держбюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину (п. 13.4 ст. 13 Закону № 889-IV).

Виходячи з положень Закону № 889-IV фізична особа, яка є платником податку – резидентом і одержала протягом звітного податкового року дохід у вигляді подарунка від дарувальника-нерезидента (незалежно від ступеня споріднення з дарувальником), зобов'язана включити вартість (суму) такого доходу до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 квітня наступного року річну податкову декларацію до податкового органу за місцем своєї податкової адреси (місце постійного або переважного проживання платника податку) та сплатити податок за зазначеною ставкою.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос