Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В нашей организации внедрен суммированный учет рабочего времени (учетный период – год) для рабочих, которым установлен круглосуточный сменный график работы. Как правильно установить норму продолжительности рабочего времени для таких рабочих? Включаются ли в норму продолжительности рабочего времени праздничные дни?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 21.04.2010
Утратил силу

? У нашій організації впроваджено підсумований облік робочого часу (обліковий періодрік) для робітників, яким установлено цілодобовий змінний графік роботи. Як правильно встановити норму тривалості робочого часу для таких робітників? Чи включаються в норму тривалості робочого часу святкові дні?

 

У такому разі графіки роботи (змінності) мають бути розроблені таким чином, «щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, передбаченого ст. 50 та 51 КЗпП», – пояснюють фахівці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Мінпраці України Т. Сташків і О. Отришко

За загальним правилом, «норма робочого часу за підсумованого обліку робочого часу за обліковий період визначається за календарем з розрахунку шестиденного робочого тижня, семигодинного робочого дня (чи відповідного скороченого робочого дня) з урахуванням скороченого робочого часу напередодні вихідних днів до 5 год і напередодні святкових і неробочих днів – на 1 год», – продовжують автори.

Якщо відповідно до умов колективного договору встановлено п'ятиденний графік робочого тижня, то норма робочого часу за обліковий період визначається множенням часу тривалості робочого дня на кількість робочих днів, що припадають на цей період. 

Оскільки обліковий період охоплює робочий час і години роботи у вихідні і святкові дні, відповідно, робота у святкові та неробочі дні включається до норми робочого часу за такий період. 

Докладніше – у публікації.

Опрос