Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нерезидент, который имеет место временного жительства в Украине, для налогообложения доходов, полученных в Украине, по ставке 15 процентов планирует подать в налоговый орган заявление о самостоятельном определении резидентского статуса. Какие документы необходимо приложить к указанному заявлению?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 26.04.2010
Утратил силу

? Нерезидент, який має місце тимчасового проживання в Україні, для оподаткування доходів, отриманих в Україні, за ставкою 15 відсотків планує подати до податкового органу заяву про самостійне визначення резидентського статусу.
Які документи необхідно додати до зазначеної заяви?

 

Однією з обов'язкових умов тимчасового проживання на території України є посвідка на тимчасове проживання в Україні, та (у разі наявності) документ, що посвідчує одержання статусу біженця чи притулку в Україні, – нагадує головний державний податковий інспектор ДПА у м. Києві М. Малашок на підставі ст. 6 Закону про свободу пересування та Правил оформлення і видачі запрошень іноземцям та особам без громадянства на отримання візових документів для в'їзду в Україну. У паспортному документі таких осіб має бути проставлена імміграційна віза відповідного зразка, що засвідчує право іноземця або особи без громадянства на в'їзд в Україну для тимчасового проживання. 

На думку автора, іноземці, що тимчасово проживають в Україні, набувають статусу податкового резидента України з податкового періоду (місяця), в якому видано Повідомлення працедавця про самостійне визначення фізичною особою – іноземцем резидентського статусу, оскільки наявність такої посвідки є лише однією з підстав, що дає іноземцю право на одержання українського резидентського статусу за ознакою «місце проживання в Україні».

Згідно з наказом ДПАУ від 05.10.2004 р. № 581 та п. 1.3.1 оглядового листа ДПАУ від 23.12.2009 р. № 28593/7/17-0717 до заяви про отримання Повідомлення іноземець додає документи, на підставі яких він тимчасово проживає в Україні та документи, що підтверджують право власності (користування) на житло, визначене ним як місце тимчасового проживання в Україні (свідоцтво про спадщину на таке житло, договір купівлі, дарування, оренди тощо).

Докладніше – у публікації.

 

Опрос