Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

С 1 января 2010 года повышен размер пособия по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 03.03.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

З 1 січня 2010 року підвищено розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

 

Важливим інститутом права соціального забезпечення є державна допомога сім'ям з дітьми, суть якої полягає передусім у поліпшенні матеріального становища сімей з дітьми та створенні найсприятливіших умов для розвитку підростаючого покоління.

У процесі реформування сфери соціального забезпечення динамічно розвивається і відповідне законодавство, з'являються нові види державної допомоги, змінюються порядок призначення та терміни виплати допомоги, підвищується її розмір.

В Україні останнім часом велика увага з боку держави приділяється законодавчій підтримці сімей з дітьми, до якої належить Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-XII (за текстом – Закон № 2811-XII).

Цей Закон відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених Законом № 2811-XII та іншими законами України.

Відповідно до Закону № 2811-XII призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми:

у зв'язку з вагітністю та пологами;

при народженні дитини;

при усиновленні дитини;

по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

Опрос