Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Особенности представления расчета сбора за загрязнение окружающей природной среды и его уплаты

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 19.04.2010
Утратил силу

Особливості подання розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища та його сплати

 

З 31.07.2009 р. – дати набрання чинності змінами до Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища – змінився порядок справляння цього збору з платників, які мають відокремлені підрозділи. Як зазначає М. Борисенко, з числа платників збору виключено об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розміщені на території іншої територіальної громади. 

У зв'язку з цим обов'язок подання звітності, нарахування та сплати збору покладається на юридичну особу – головне підприємство. Така юрособа має зареєструватися у ДПІ за місцезнаходженням філії як платник окремого податку – збору за забруднення навколишнього природного середовища. У свою чергу, вищезгадані відокремлені підрозділи, що були самостійними платниками збору до 31 липня 2009 року, мали звернутись до податкових органів, в яких вони зареєстровані, із заявою про зняття з обліку.

Реєстрація таких юридичних осіб за місцезнаходженням їх філій проводиться у загальному порядку. Тобто подається відповідна заява та документи, перелік яких визначено п. 4.9 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів).

Що ж стосується відповідальності, то при тому що за порушення термінів взяття платника на облік вона не передбачена, однак формально можуть бути застосовані фінсанкції за неподання податкової декларації (на підставі пп. 17.1.1 Закону № 2181-III), якщо головне підприємство не встигне зареєструватися платником збору і замість нього розрахунок збору подасть філія.

Докладніше – у публікації.

Опрос