Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право жена на назначение пенсии в связи с потерей кормильца, исчисленной в соответствии с Законом «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы», за мужа, трагически погибшего в автокатастрофе? До момента смерти муж получал пенсию по инвалидности (II группа) вследствие заболевания, связанного с работами по ликвидации последствий аварии на ЧАЭС, назначенную в соответствии с частью первой ст. 54 этого Закона.

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 19.02.2010

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи має право дружина на призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника, обчисленої відповідно до Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за чоловіка, який трагічно загинув в автокатастрофі? До моменту смерті чоловік отримував пенсію по інвалідності (II група) внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, призначену відповідно до частини першої ст. 54 цього Закону.

 

Відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 796-XII) пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 рр., у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. 

Пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, були вони на утриманні годувальника чи ні), у розмірі:

на одного непрацездатного члена сім'ї – 50 % пенсії по інвалідності померлого годувальника;

на двох та більше непрацездатних членів сім'ї – 100 % пенсії по інвалідності померлого годувальника, визначеної згідно із зазначеною статтею, що розподіляється між ними рівними частками.

До непрацездатних членів сім'ї померлого годувальника належать особи, зазначені у ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (зі змінами та доповненнями).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос