Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Должен ли исключаться при исчислении средней зарплаты период, когда работники не работали и за ними не сохранялся заработок или сохранялся частично, а также период простоя не по вине работников?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 10.03.2010
Утратил силу

? Чи має вилучатися під час обчислення середньої зарплати період, коли працівники не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, а також період простою не з вини працівників?

 

Так, даний період виключається, – доходить висновку начальник відділу Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики України Н. Синько, оскільки це чітко передбачено абз. 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати

Додатково автор пояснює, який період мається на увазі у згаданій нормі, – це, «зокрема, час простою не з вини працівника, який оплачувався згідно з нормами ст. 113 КЗпП у розмірі, не нижчому від двох третин установленої працівникові тарифної ставки (окладу), та час, упродовж якого працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати, якщо така відпустка надавалася працівникові відповідно до ст. 25 і 26 Закону України “Про відпустки”».

Докладніше – у публікації.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос