Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право головное предприятие – плательщик НДС выписать расчет корректировки к налоговой накладной, выписанной филиалом, регистрация которого плательщиком НДС аннулирована?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 09.02.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи має право головне підприємство – платник ПДВ виписати розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної філією, реєстрацію якої платником ПДВ анульовано?

 

Згідно з п. 3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 р. № 79 (зі змінами та доповненнями), будь-якій особі, яка реєструється платником ПДВ, присвоюється індивідуальний податковий номер, що використовується для справляння цього податку.

Індивідуальний податковий номер є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за платником ПДВ до моменту анулювання реєстрації платника ПДВ.

Відповідно до п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97 р. № 165 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Порядок № 165), податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі і якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

Пунктом 20 Порядку № 165 визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань згідно з п. 4.5 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної. При цьому п. 26 Порядку № 165 передбачено, що на титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни.

Опрос