Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право плательщик НДС при формировании налоговых обязательств за отчетный период учесть расчеты корректировок, выписанных в предыдущих периодах, но не отраженных в декларации по НДС?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.02.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи має право платник ПДВ при формуванні податкових зобов'язань за звітний період врахувати розрахунки коригувань, виписані в попередніх періодах, але не відображені в декларації з ПДВ?

 

Згідно з Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом ДПА України від 30.05.97 р. № 165 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Порядок № 165), у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до п. 4.5 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Розрахунок коригування складається у двох примірниках – оригінал надається покупцю товарів (послуг), копія залишається у продавця.

Розрахунок коригування складається виключно продавцем – особою, яка є платником податку, філією чи структурним підрозділом, якому делеговано право виписки податкової накладної (відповідно до п. 2 Порядку № 165), а також особою, яка веде облік результатів під час виконання договорів про спільну діяльність та відповідальна за утримання та внесення податку до бюджету, та покупцем – отримувачем послуги, наданої йому на митній території України нерезидентом, який виступає податковим агентом такого нерезидента, із обов'язковим включенням зазначених коригувань до зміни податкових зобов'язань та одночасним відображенням у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних з від'ємним чи позитивним значенням.

Опрос