Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Комментарий к изменениям в Порядке исчисления средней заработной платы для расчета выплат по социальному страхованию

Журнал "Кадровик України"
Комментарии от 18.01.2010
Утратил силу

Матеріал надано редакцією журналу «Кадровик України»
Передплатний індекс – 95405 (укр. рос.)
E-mail: kadrovyk@profpressa.com
Тел.: (044) 568-50-60
http://www.profpressa.com/KU.html

Коментар до змін у Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за соціальним страхуванням

 

Постановою КМУ від 8 грудня 2009 р. № 1332 (далі – Постанова № 1332) (набрала чинності з дня опублікування – 15 грудня 2009 р.) внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26 вересня 2001 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266).

Зміни найбільше торкнулися страхування на випадок безробіття і страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням.

Стосовно страхування на випадок безробіття. Внесення змін пов'язане з набранням чинності 13 січня 2009 р. Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25 грудня 2008 р. № 799-VI. Відповідно до цього закону розширено коло осіб, які підлягають обов'язковому страхуванню на випадок безробіття, зокрема, за рахунок осіб, що виконують роботи або надають послуги за цивільно-правовими договорами, та військовослужбовців. Оскільки зазначені особи сплачують внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вони мають право на виплати, передбачені цим видом страхування. Згідно зі змінами Порядок № 1266 доповнено положеннями, що визначають розрахунковий період, за який обчислюється середній дохід, грошове забезпечення саме для цих категорій осіб, а також іншими положеннями, які регулюють питання розрахунку виплат за страхуванням на випадок безробіття.

Опрос