Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Физическое лицо – плательщик единого налога занимается оптовой закупкой и продажей продуктов питания на рынках. Расчеты за приобретенные товары у населения проводились наличностью с оформлением такой операции расчетной квитанцией по ф. РК-1. Является ли указанная расчетная квитанция подтверждением закупки товара?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 28.01.2010
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Фізична особа – платник єдиного податку займається оптовою закупівлею та продажем продуктів харчування на ринках. Розрахунки за придбані товари у населення проводились готівкою з оформленням такої операції розрахунковою квитанцією за ф. РК-1. Чи є зазначена розрахункова квитанція підтвердженням закупівлі товару?

(О. Зелена, електронна пошта)

 

Придбання товару у населення може здійснюватися на ринках або у приватних господарствах громадян з оформленням належним чином актів закупівлі довільної форми. У цих актах обов'язково потрібно зазначити паспортні дані громадянина, у якого фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності здійснив закупівлю товару (сировини).

При цьому, враховуючи вимоги п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 265/95-ВР), суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції. 

Розрахунковим документом є документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Опрос