Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли уплачивать налог с доходов физических лиц за доход, полученный частным предпринимателем, не указанный в Свидетельстве об уплате единого налога?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 14.12.2009

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи потрібно сплачувати податок з доходів фізичних осіб за дохід, отриманий приватним підприємцем, не зазначений у Свідоцтві про сплату єдиного податку?

 

Якщо суб'єкт підприємницької діяльності, який обрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, одержує протягом звітного року доходи інші, ніж зазначені у Свідоцтві про сплату єдиного податку, то такі доходи протягом року підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах за правилами та в порядку, встановленими Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 889-IV). 

Під час виплати такого доходу податок має бути утримано податковим агентом за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону № 889-IV (15 % від об'єкта оподаткування). >>>

Якщо під час виплати такого доходу податковим агентом чи особою, яка не є податковим агентом, не було утримано податок з доходів фізичних осіб, то така фізична особа – підприємець повинна подати річну податкову декларацію і зазначити в ній суму доходу, одержаного від здійснення діяльності, не зазначеної в Свідоцтві про сплату єдиного податку, та сплатити податок з доходів фізичних осіб за встановленою ставкою.

 

Підготувала 

 

Олена Хобич 

Оглядач «Вісника» 

За сприяння 

 

Тетяни Добродій 

Начальника відділу розгляду звернень платників
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України
 

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос