Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как правильно указывать объем выручки: исходя из фактической или обычной цены реализации? Нужно ли представлять документы, подтверждающие поступление выручки?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 14.12.2009

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Як правильно зазначати обсяг виручки: виходячи з фактичної чи звичайної ціни реалізації? Чи слід подавати документи, які підтверджують надходження виручки?

 

Відповідно до Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 р. № 599 (зі змінами та доповненнями), для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком № 10 до Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, затвердженої наказом ГДПІ України від 21.04.93 р. № 12 (зі змінами та доповненнями). При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи «Період обліку (день, тиждень, місяць, рік)», «Витрати на виробництво продукції», «Сума виручки (доходу)», «Чистий дохід».

У графі «Сума виручки (доходу)» відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності). Згідно зі ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (зі змінами та доповненнями) виручкою від реалізації (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Якщо підприємець – платник єдиного податку використовує у своїх розрахунках бартер чи векселі, то вартість такого бартеру чи сума векселя також вважаються виручкою та відображаються у цій графі.

Таким чином, при поданні підприємцем – платником єдиного податку Звіту до податкового органу не слід додавати до нього документи, які підтверджують надходження відображених у ньому сум виручки.

Водночас підприємець має зберігати всі наявні у нього підтвердні документи (як ті, що стосуються витрат, так і ті, що підтверджують надходження виручки) протягом трьох років з дня їх виникнення та зобов'язаний пред'явити їх на вимогу податкових органів при проведенні у нього документальної перевірки.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос