Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли частный предприниматель – плательщик единого налога не уплачивать единый налог за IV квартал 2009 г., если он не планирует получать какие-либо доходы от осуществления предпринимательской деятельности за этот период?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 14.12.2009

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи може приватний підприємець – платник єдиного податку не сплачувати єдиний податок за IV квартал 2009 р., якщо він не планує отримувати будь-які доходи від здійснення підприємницької діяльності за цей період?

 

Ні, не може. Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Указ № 727/98) установлено, що фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають змогу перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності шляхом придбання Свідоцтва про сплату єдиного податку, якщо на вид підприємницької діяльності, який здійснює така фізична особа, місцевою радою встановлено ставку єдиного податку, за умови, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. грн. 

Постановою Кабінету Міністрів України «Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727» від 16.03.2000 р. № 507 (зі змінами та доповненнями) визначено, що у ст. 1 Указу № 727/98 під словом «рік» слід розуміти календарний рік (з 1 січня по 31 грудня).

Згідно із Порядком видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженим наказом ДПА України від 29.10.99 р. № 599 (зі змінами та доповненнями), Свідоцтво про сплату єдиного податку видається податковим органом на календарний рік.

Сплата єдиного податку (у разі щомісячної сплати) здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснено попередню сплату єдиного податку за ставками, визначеними місцевою радою.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос