Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

НДС и физические лица – предприниматели

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 14.12.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

ПДВ та фізичні особи – підприємці

 

У фізичної особи – суб'єкта господарювання протягом діяльності постають питання щодо набуття статусу платника ПДВ та сплати цього податку або анулювання реєстрації платника ПДВ.

Щоб прийняти рішення, чи бути платником ПДВ, суб'єкти господарювання мають знати, що особи, зареєстровані платниками ПДВ, мають право на нарахування цього податку при здійсненні операцій з продажу товарів (робіт, послуг), виписування податкових накладних, отримання податкового кредиту з ПДВ, нарахованого (сплаченого) у зв'язку з придбанням товарів (послуг), та отримання бюджетного (експортного) відшкодування.

Щодо осіб, які не є платниками ПДВ, то вони не наділені тими правами, які є у осіб, зареєстрованих платниками ПДВ.

Порядок обкладання ПДВ операцій з поставки товарів (послуг), які здійснюють фізичні особи – підприємці, зареєстровані платниками ПДВ, регулюється Законом України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 168/97-ВР), а також іншими нормативно-правовими актами. 

У статті розглянуто як загальні, так і окремі норми щодо оподаткування ПДВ операцій з поставки товарів (послуг) суб'єктами господарювання – фізичними особами.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос