Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Списком, согласно которому предоставляются ежегодные дополнительные отпуска, не предусмотрены зубные техники. Имеют ли они право на такой отпуск и на надбавки к должностному окладу?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 23.09.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Списком, згідно з яким надаються щорічні додаткові відпустки, не передбачені зубні техніки. Чи мають вони право на таку відпустку та на надбавки до посадового окладу?

 

Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затверджене Указом Президента від 24.07.2000 р. № 918/2000, Міністерство охорони здоров'я України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я, затвердження номенклатури медичних посад, визначення вимог до професійної підготовки тощо.

Виходячи із вищезазначеного, Міністерство охорони здоров'я України забезпечило розробку Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Згідно з цим Довідником зубний технік відноситься до категорії «Фахівці» і повинен мати неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки «Медицина».

Молодші спеціалісти з медичною освітою (у тому числі і зубні техніки) мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів відповідно до позиції 133 розділу XVII «Охорона здоров'я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2004 р. № 1674).

Статтею 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (зі змінами та доповненнями) передбачено, що конкретна тривалість таких відпусток встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Згідно з Порядком застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого наказом Мінпраці та соціальної політики України від 30.01.98 р. № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад. 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос