Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли проводить аттестацию рабочего места водителя автомобиля для предоставления дополнительного отпуска за вредные условия труда?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 23.09.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи потрібно проводити атестацію робочого місця водія автомобіля для надання додаткової відпустки за шкідливі умови праці?

 

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (зі змінами та доповненнями) окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2004 р. № 1674). Зокрема, позицією 13 підрозділу «Функціонування автомобільного транспорту» розділу XV «Транспортні послуги» вищезазначеного Списку передбачено, що тривалість таких відпусток для водія автомобіля, у тому числі спеціального (крім пожежного), вантажністю: від 1,5 до 3 т – 4 календарних дні, 3 т та більше – 7 календарних дні.

Отже, якщо автомобіль, належить до однієї із зазначених категорій, водій матиме право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці відповідної тривалості.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Для підтвердження права на таку відпустку і встановлення її тривалості проведення атестації робочих місць за умовами праці не вимагається.

Згідно з Порядком застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим наказом Мінпраці та соціальної політики України від 30.01.98 р. № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос